03/05/2022 - M-am lăsat de fumat!

 

Da, am făcut-o și pe asta. Și o recunosc oficial! Cu cât vorbesc mai mult despre asta, cu atât reușesc să las țigările la distanță.

Am fumat  21 ani de zile dar am reușit să mă las 3 ani în trecut. Dacă tot am reușit 3 ani în trecut, ce mă poate opri acum?

Nimic! Asta e ideea. Deși e greu ca dracul, fac tot posibilul să mențin țigările la distanță. Un lucru deloc ușor.

Mai ales că țigările sunt drog urât. Dar poți face față. Te poți lăsa. Eu personal, am să fac tot posibilul din fumător să ajung curat lacrimă.

Indiferent prin ce metode: păcănele, bere,...scopul e să nu mai pun țigara în gură.

Și am prieteni care fumează în jurul meu. E musai să le fac față. Altfel o iau de la capăt, și nu vreau treaba asta.

Am învățat de la alții cum se face. Treaba mai e și faptul că vei cheltui mai puțini bani. Dar va fi al naibii de greu să te lași de fumat.

Și cu asta închei, pentru că nu am mai nimic de spus! Ne auzim în postarea următoare. Toate bune.

Vlad

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Pești - regii dramei totale dar buni la parale

 Sunt Pești De obicei, așa încep. Și mai sunt aceia care au aceeași zodie ca și mine. Fratele meu, dezmăț emoțional. Cum am învățat, Netflix...